משלוח חינם בקניה מעל 500 ש"ח
שלום אורח   התחבר
מיין לפי:

צנרת וטפטפות לעציצים

ארצנו החמה מתאפיינת בחלקה באקלים מדברי ובחלקה האחר באקלים על גבול המדברי, ועל כן אין זו הפתעה קיימת חשיבות עליונה בתכנון נכון של מערכת ההשקיה במרפסת. קיימת כמובן האפשרות את העציצים ידנית בעזרת צינור או משפך, אך יתרונותיה של מערכת השקיה בטפטוף הינם רבים ושונים:

בעזרת טפטפות לעציצים, הצמחים מקבלים את כמויות המים המדויקות הדרושות להם, אין פספוסים במועד ההשקיה או מנגד השקיית יתר שעלולה לפגוע קשות בצמח.

בנוסף לכך, בעזרת השקיה בטפטוף תשיגו חסכון משמעותי במים, דבר שאין צורך להדגיש את חשיבותו עבורכם ועבור הסביבה. המים מטפטפים ישירות ובאופן מבוקר לשורשי הצמח, לא הולכים לחלקי הצמח האחרים או לאוויר ולא קיים עודף מי השקייה. יתרון נוסף מתבטא בכך שטפטוף המים בסמיכות לשורשי הצמח יביא בטווח הרחוק להתפתחות טובה יותר של הצמח בשל הניצול המירבי של המים.

ישנן שתי מערכות טפטפות לעציצים הבנויות על מנגנונים שונים:

טפטפות מווסתות- מכילות דיאפרגמה, מעין גומיה הנמתחת או מתכווצת בהתאם ללחץ המים המגיע מהצינור המוביל ומווסתת את ספיקת המים. טפטפות אלו מאפשרות לנו להתמודד גם עם שטחים בעלי שיפועים רבים וגם עם איכות מים ירודה יותר

טפטפות לא מווסתות- טפטפות אלו כוללות מנגנון המאפשר מעברי מים גדולים וכולל מסלול שבו יש מערבולת מים פנימית אשר מקטינה את לחץ המים ומפנה חלקיקים לא רצויים שחדרו למערכת.

לחץ המים במערכת זו משתנה בהתאם ללחץ שנכנס לטפטפת, כלומר ככל שנגביר את הלחץ הנכנס לטפטפת, כך תעלה גם רמת ספיקת המים פר שעה ולכן טפטפות אלה מותאמות לשימוש באזורים שאינם מלאי שיפועים שונים אשר משנים את הפרשי הלחץ וכאשר יש לנו מים באיכות גבוהה יחסית.

 

*חשוב להדגיש כי למרות שמחשוב מערכת הטפטפות היא מומלצת ונוחה, אין חובה בהרכבת מחשב השקיה וניתן לפתוח את הברזים של הטפטפות באופן ידני.