משלוח חינם בקניה מעל 600 ש"ח
שלום אורח   התחבר
דף הביתמאמריםקצת על טרמיטים וכיצד נטפל בתופעה

קצת על טרמיטים וכיצד נטפל בתופעה?

כותב המאמר: דודי סולומון מנהל תחום תברואה בחברת הגרעין

בעונה זו, ואחרי הגשמים הראשונים, מתרחש 'מעוף הכלולות' של הטרמיטים שבעקבותיו הם מתרבים ומחפשים מקומות מסתור. ככל שנזהה אותם מוקדם בסביבת מגורינו, נוכל לצמצם את ההוצאות ולמנוע נזקים ממשיים לבית. הטרמיטים מתפשטים בקלות מאזור לאזור כך שאם הבחנתם בהם בגינה או שמעתם על פגיעה אצל השכנים, מומלץ להזמין מדביר מקצועי לבדיקה וטיפול.
הטרמיטים יוצאים בעיקר בחושך ונעים במנהרות. אך אם זיהיתם מצבורי חול קטנים סמוך למשקופים או בפינות החדר, אם ניסיתם לדקור עם מברג את החיבור של המשקוף לדלת והמברג חודר בקלות את המשקוף מבפנים, אם זיהתם זוגות כנפיים שקופות בבית, הטרמטים כבר קפצו לביקור בביתכם.

לייעוץ מוזמנים להתקשר לטלפון 054-6752442

 
קצת על טרמיטים
הטרמיטים הם חרקים קטנים וחיוורים החיים במושבות שמגיעות לכמות אדירה של עד 10 מיליון טרמיטים בכל מושבה. הם ניזונים בעיקר מכרסום תאית שהם למעשה יסודות הבתים  וזאת בשביל לדאוג למושבה שלהם שבה הם חיים. במושבה יש מלך ומלכה שאחראים על עניין ההתרבות, ויתר החיילים בממלכת הטרמיטים מספקים מזון למלך ולמלכה שיושבים בקן.

בישראל ניתן למצוא עד היום כבר שבעה מינים של טרמיטים. ניתן למצוא אותם בכמויות גדולות באזור יהודה, שפלת החוף ובדרום הארץ. מגמת ההתפשטות של הטרמיטים בישראל הולכת ועולה. הטרמיטים מוצאים את דרכם אל מקומות מסתור רבים ומגוונים, בהם הוא מקים מושבה. הטרמיטים יכולים לעוף במשך כמה ימים בחיפוש אחרי בני / בנות זוג שאיתם הם יקימו מושבה חדשה במקום חדש.הנזק שטרמיטים גורמים לבית
הטרמיטים משתכנים בתוך יסודות הבית, מתחת לריצוף  ובעוד מקומות נסתרים שאינם נראים לעין כלפי חוץ. שם הם מקימים את מושבם ומכרסמים תאית לשם מחייה והקמה של מושבות. למעשה הכרסום שלהם יוצר חללים ומחילות שעלולים לגרום נזק משמעותי בעמידות הבית, הם מכרסמים הכל ולמעשה יוצרים חללים גדולים גם במשקופי העץ, הרהיטים וכו'..
הטרמיטים שקופים, כך שקשה מאוד להבחין בהם, ולכן הנזק שהם גורמים הוא שקט והרסני. תנאי המחייה של הטרמיטים הוא במקומות עם לחות גבוהה ובטמפרטורה קרה. וכמו כן, הם אלופים בהסוואה ומסתור ולכן לרוב אנו מגלים אותם רק לאחר שגרמו נזק גדול.
הדברת טרמיטים היא עניין חשוב מכמה סיבות, ראשית על מנת למנוע כרסום ונזק לחלקי עץ ביסודות של בית ואף בפרגולה בגינה, נזק לרהיטים שעלולים להתפורר מבפנים מבלי שנשים לב עד ההגעה למצב של שבירה והרס מוחלט.

תכשירים נגד טרמיטים הקיימים בשוק:
כיום, התכשירים נגד טרמיטים נמכרים לבעלי רשיון מדביר בלבד (לא נמכרים לקהל הרחב).

קיימים מספר סוגי תכשירים שההבדל העיקרי בניהם מתבטא באופן הטיפול:
טרמיט ג'ל - מגיע בתצורת ג'ל (פתיון), לא רעיל, ולא דורש קידוח במשקופים, או מרצפות בבית.
חומרים נוספים כמו אדמירל, טרמינייטור, טרמינול - מגיעים בתצורת ריסוס ודורשים קידוח על מנת לחשוף את הקן.