משלוח חינם בקניה מעל 600 ש"ח
שלום אורח   התחבר
דף הביתמאמריםדשא סינטטילמה כדאי לעבור לדשא סינטטי

למה כדאי לעבור לדשא סינטטי?


הקיץ הישראלי הארוך ומחירי המים המאמירים מביאים אותנו למסקנה כי לדשא סינטטי יש יתרונות רבים לטווח ארוך. חברת הגרעין מספקת פתרונות מתקדמים בעולם הדשא המלאכותי ומחדשת עם דגמים מתקדמים משופרים.

מאת: יהודה כהן - מנהל מחלקת השקיה


הצורך בדשא סינטטי בארץ נולד בעקבות מחסור המים בארץ. מכיוון שהדשא הטבעי הוא צרכן המים הגדול ביותר בגינה הפרטית ובכלל, הדשא הסינטטי מספק פתרון מושלם למדשאה מטופחת וחסכונית במים.

היום יותר ויותר אנשים רוכשים דשא סינטטי גם מטעמי נוחות , תמיד ירוק ויפה ללא צורך בתחזוקה .

  

דגמים חדשים ומשופרים של דשא סינטטי

 

חברת הגרעין כל הזמן מחדשת ומביאה לארץ דגמים חדשים, משופרים ובאיכות גבוהה יותר, אשר יכולים לתת מענה למגוון הצרכים של לקוחותיה.   

משנה לשנה איכות הדשא עולה והנראות נעשית מאוד קרובה לדשא הטיבעי .אלו דגמים משווקים בארץ ובסניפי הגרעין?

 

הדשאים הסינטטיים הקיימים בארץ מחולקים לשלושה סוגים עיקריים.

דגם "יסמין", והוא למעשה הפשוט ביותר ומיועד בעיקר לדקורציה. מכיוון שאורך הסיב שלו קצר יחסית (10מ"מ) .( לא מיועד להתקנה בגינה)  


דגם, "סייפן", מיועד לשימוש בגינות פרטיות , גני אירועים וכדו' דגם זה מיוצר מסיבים עם מרקם מאוד נעים למגע , שני גוונים של ירוק סיבים בגובה כ 42 מ"מ .המרבד עשוי ממספר גבהים של סיבים על מנת להקנות לדשא  מראה טבעי .  


דגם "נרקיס" דגם זה הינו הכי קרוב לדבר האמיתי , דשא זה מיוצר מארבעה גוונים של ירוק , גובה סיבים כ 42 מ"מ  כולל סיבי תמיכה בגוון טבעי. לדשא זה מרקם רך ונעים למגע , מיועד לגינות פרטיות גני אירועים וכדו'      


דגם "ניצן"  מיוצר מארבעה גוונים של ירוק .אורך הסיב של הדגם הזה הוא כ 28 מ"מ בעל מראה טבעי, ממש כמו של דשא אמיתי. הדגם הזה למעשה מספק פתרון למי שמעוניין לרכוש דשא יפה אך במחיר זול יותר  ועדיין לקבל מדשאה איכותית ובעלת מרקם נעים.


דגמי ל וטוס/ורד  דגמים בגובה 40 מ"מ בעלי 3-4   צבעים להמחשת היובש הטבעי , הדשא נעים למגע,  בעל צפיפות גבוהה המקנה לדשא מראה טבעי ויוקרתי.  מיוצר מחומרים איכותיים ללא מתכות כבדות וחומרים רעילים, לא דליק.


דגם
צבר   הנו באיכות הגבוהה ביותר שניתן להשיג. בגובה 45 מ"מ. במרקם הנעים ביותר למגע, בעל מראה עשיר ויוקרתי עם 4 גוונים שונים למראה טבעי.


טיפים לבחירת דשא סינטטי


  • השאלה הראשונה היא מה הייעוד של הדשא הסינטטי. אם מדובר בגינה פרטית, מומלץ לבחור דשא שאורך הסיב שלו הוא לא פחות מ 25 מ"מ ולא יותר מ42 מ"מ. הסיבה לכך היא שהמגע של דשא סינטטי בעל סיבים נמוכים מ25 מ"מ הוא פחות נעים ומעט דוקרני, ואילו לדשא סינטטי בעל סיבים ארוכים יותר מ42 מ"מ יש נטייה "לשכב".
  • חשוב מאוד גם לבדוק את איכות יריעת הלטקס שנמצאת בבסיס המשטח של הדשא הסינטטי. יריעת לטקס מאיכות ירודה תתפרק תוך שנה עד שנתיים. בנוסף לכך, חשוב מאוד להקפיד כי היריעה מגיעה עם חורים לניקוז מי גשמים כדי למנוע הצפה של המשטח.
  • כדאי גם מאוד לבדוק את עמידות הדשא הסינטטי בתנאי האקלים, ולוודא שאחוז הUV בסיבים הוא מינימום 4%.
  • גם נושא הבטיחות חשוב מאוד לפני רכישת דשא סינטטי, ולכן רצוי לוודא כי המשטח לא מכיל מתכות כבדות ורעלים שעלולים לפגוע בילדים ובחיות מחמד. כל הדשאים המשווקים ע"י הגרעין מאושרים ע"י מעבדה ולא מכילים את החומרים הללו.


התקנת דשא סינטטי

 

התקנה של דשא סינטטי יכולה להתבצע באופן עצמאי אך רצוי מאוד שתתבצע על  ע"י בעל מקצוע

. יש לציין שהתהליך ההתקנה מעט מורכב ויש להתחשב במספר גורמים לפני הנחת המשטח.

  • השלב הראשון הוא הכנת השטח. כדי לייצר משטח יציב שעליו נוכל להניח את הדשא הסינטטי יש להשתמש במצע של חול כורכרית ( לפני מילוי המצע יש לפרוס יריעת חיפוי שחורה .
  • במידה ויש מספר חלקים לדשא הסינטטי, יש להצמיד אותם אחד לשני באמצעות פס חיבור ודבק מיוחד ולהקפיד שכל הסיבים יפנו לאותו הכיוון.
  • לאחר פרישת מרבד הדשא יק לקבע אותו למצע המהודק באמצעות מסמרים ייעודיים לדשא כ-4 - 5 מסמרים למ"ר .


אנו מזמינים אותכם להיכנס לכל אחד מסניפי רשת הגרעין הפרושים ברחבי הארץ מקרית שמונה ועד אילת ולהתייעץ עם אנשי המקצוע בכל שאלה שקיימת אצלכם בנושאי דשא סינטטי וגינון בכלל.